KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114073
nr 1411 4073
Gösta Gustavson
(1895-1962), Sverige
Oljemålning, Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Flicka och blommor. Signerad, daterad -45. Olja på duk, 63x55 cm, yttermått inklusive ram: 83x74 cm
Johan Gösta Gustavson, svensk målare 1895 i Avesta, död 1962.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:43:45
15/8 08:24:17
Gösta Gustavson
Läs mer om Gösta Gustavson